MEGASONEX Szczoteczka Ultradźwiękowa M8

Dostępność: Zapytaj o dostępność. Chwilowy brak.
Cena internetowa: 599,00 zł 599.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.8819
Producent: MEGASONEX
Kod produktu: P52
EAN: 793573400536

Opis

MEGASONEX Szczoteczka ultradźwiękowa M8

Ultradźwiękowa szczoteczka do zębów

Gwarancja 24 miesiące.

Nadszedł czas na nową generację szczoteczek do zębów!

Przedstawiamy ultradźwiękową szczoteczkę do zębów MEGASONEX, która dzięki zastosowaniu technologii fal ultradźwiękowych nie usuwa nalotu poprzez mechaniczne ścieranie, lecz za pomocą działania ultradźwięków rozbijających tworzącą się na zębach płytkę nazębną.

Zasada działania szczoteczki MEGASONEX:

Ultradźwięki, to dźwięki o częstotliwości tak wysokiej, że ludzkie ucho przestaje na niego reagować. Dlatego też, fale emitowane przez szczoteczkę MEGASONEX nie są dla nas słyszalne w przeciwieństwie do fal emitowanych przez szczoteczki soniczne.

 

Zastosowana w szczoteczce częstotliwość fal ultradźwiękowych jest całkowicie bezpieczna i została dopuszczona do użytku „domowego” przez amerykańską Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) już ponad 20 lat temu. O jej bezpieczeństwie najlepiej świadczy fakt, że lekarze od wielu lat używają tej lub podobnych częstotliwości fal dźwiękowych do leczenia uszkodzonych i złamanych kości oraz ran skóry. Właśnie ze względu na to zastosowanie częstotliwość ta (1,6 Mhz) potocznie nazywana jest – „terapeutyczną”. Dla nas najważniejsze jest jednak to, że fale dźwiękowe o tej częstotliwości mają również działanie antybakteryjne.

Ultradźwięki to nowa broń w walce z płytką nazębną. Przeprowadzone badanie* wykazało, że łańcuchy bakterii po wystawieniu na działanie fal ultradźwiękowych (1,6 MHz) zostały rozerwane, a ich ściany komórkowe naruszone czyniąc je nieszkodliwymi.

rys.1 rys.2

Rys. 1 Łańcuchy bakterii przed zastosowaniem fal ultradźwiękowych

Rys. 2 Łańcuchy bakterii po zastosowaniu fal ultradźwiękowych

Efekt ten jest możliwy do osiągnięcia dzięki zastosowaniu specjalnego kryształu umieszczonego w główce szczoteczki MEGASONEX, który wprawiony w ruch wytwarza fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1,6 MHz. Częstotliwość ta odpowiada aż 96 milionom pulsacji na minutę i jest wielokrotnie większa niż w przypadku tradycyjnych szczoteczek elektrycznych. Szczotki „soniczne” wprawiają główkę szczotki w ruch od 15 000 do 40 000 ruchów na minutę co odpowiada 333 Hz. Częstotliwość ta jest więc niższa blisko 4 800 razy od tej wykorzystywanej w szczoteczce MEGASONEX.

Jak pokazują wyniki badań, częstotliwość „terapeutyczna” fal dźwiękowych niszczy znajdujące się w jamie ustnej złe bakterie, nie tylko poprzez rozrywanie istniejących pomiędzy nimi połączeń, ale także niszczenie powierzchni ich komórek. Efekt ten osiągany jest już w momencie, gdy zęby znajdują się w odległości 5 mm od powierzchni włosia szczoteczki.

MEGASONEX, to tak naprawdę trzy szczoteczki w jednej:

1.Szczoteczka ultradźwiękowa – emitująca fale ultradźwiękowe o częstotliwości terapeutycznej 1,6 MHz
   (co odpowiada 1 600 000 Hz)
2. Szczoteczka soniczna – wytwarzająca od 9 000 do 18 000 drgań na minutę
3. Szczoteczka manualna – o bardzo miękkim włosiu, wzbogacona dodatkowo o działanie fal ultradźwiękowych

 MEGASONEX to obecnie jedyne dostępne urządzenie do usuwania płytki nazębnej, łączące działanie fal ultradźwiękowych z ruchami „sonicznymi” szczoteczki, powszechnie stosowanymi w konwencjonalnych szczoteczkach elektrycznych. 

Zalety szczoteczki:1) Delikatne czyszczenie

Dzięki zastosowaniu technologii ultradźwiękowej szczoteczka MEGASONEX niewymaga tak agresywnego szczotkowania zębów jak w przypadku szczoteczek sonicznych i elektrycznych. Unikamy więc ścierania szkliwa oraz podrażnień dziąseł, które mogą pojawić się przy korzystaniu z manualnych i elektrycznych szczoteczek do zębów.

2) Dokładne czyszczenie

Fale ultradźwiękowe emitowane przez szczoteczkę MEGASONEX wychodzą do 5 mm ponad linię włosia szczoteczki. Dzięki temu masz możliwość czyszczenia miejsc, do których nie jesteś w stanie dotrzeć zwykłą szczoteczką. MEGASONEX pozwala na dotarcie nawet do najtrudniej dostępnych obszarów jamy ustnej. Emitowane przez szczoteczkę ultradźwięki docierają zarówno w przestrzenie międzyzębowe, jak i do 5 mm poniżej linii dziąsła.

3) Właściwości terapeutyczne

Szczoteczka MEGASONEX emituje podczas szczotkowania fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1,6 MHz, które dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i biostymulującym, są określane mianem „terapeutycznych”. Szczoteczka dodatkowo, poprzez delikatny masaż dziąseł, poprawia krwioobieg w tkankach miękkich jamy ustnej.

4) Świeżość i czystość

Codzienne mycie zębów szczoteczką MEGASONEX sprawia, że Twoje zęby są świeże i czyste.

5) Szczególnie polecana

Szczoteczka MEGASONEX, ze względu na właściwości „terapeutyczne” fal ultradźwiękowych, jest szczególnie polecana osobom:
mającym problemy z dziąsłami
noszącym aparaty ortodontyczne
posiadającym uzupełnienia protetyczne
osobom z implantami zębowymi

Szczoteczka MEGASONEX posiada 3 tryby pracy:

NORMALNY –
18 000 wibracji na minutę + fale ultradźwiękowe 1,6 MHz
DELIKATANY –
9 000 wibracji na minutę + fale ultradźwiękowe 1,6 MHz
BEZ RUCHU –
brak wibracji (szczoteczka manualna) + fale ultradźwiękowe 1,6 MHz

W celu osiągnięcia optymalnych rezultatów producent zaleca stosowanie past dedykowanych do szczoteczek ultradźwiękowych - np. pasta MEGASONEX.

Zawartość opakowania:W każdym zestawie szczoteczki MEGASONEX znajduje się:

    1 szczoteczka MEGASONEX
    2 końcówki wymienne (miękka i średnia)
    Ładowarka indukcyjna
    Etui podróżne
    Instrukcja w dwóch językach – polskim i angielskim
    Dwuletnia gwarancja producenta 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl