Kategorie blog
Producenci
Przegląd rynku mechanicznych szczoteczek do zębów. Szczoteczki elektryczne: soniczne, ultradźwiękowe, a może oscylacyjno-pulsacyjne? 0
Przegląd rynku mechanicznych szczoteczek do zębów. Szczoteczki elektryczne: soniczne, ultradźwiękowe, a może oscylacyjno-pulsacyjne?

Jaka szczoteczka do zębów będzie dla Ciebie najlepsza?

Każdy marzy dziś o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu, który będzie najlepszą wizytówką naszej osoby. Białe i zdrowe zęby są znakiem rozpoznawczym osób dbających o siebie, z którymi chce się rozmawiać, przebywać – być w kontakcie. Dlatego właśnie warto zainwestować w najlepszy sprzęt do higieny jamy ustnej. W tym artykule przyjrzymy się ofercie elektrycznych szczoteczek do zębów – co (mam nadzieję) pozwoli na łatwy wybór podczas zakupu nowej szczoteczki.

Na początek porada dentysty!

Aby wybrać najlepszą dla siebie szczoteczkę elektryczną, należy przede wszystkim skonsultować się ze swoim stomatologiem, który najlepiej zna nasze uzębienie i będzie profesjonalnym doradcą.

Na rynku mamy 3 rodzaje mechanicznych szczoteczek do zębów:

  • szczoteczka oscylacyjno-pulsacyjna,
  • szczoteczka soniczna,
  • szczoteczka ultradźwiękowa.

Szczoteczka oscylacyjno-pulsacyjna

Szczoteczka oscylacyjno-pulsacyjna to szczoteczka, która podczas działania wykonuje półobroty w prawo i w lewo i ruchy do przodu i do tyłu - dociska szczoteczkę, ułatwiając odklejanie płytki nazębnej od zęba, którą następnie zbiera ruch oscylacyjny.

Tego rodzaju szczoteczka może mieć różne główki – wymienne końcówki. Możemy wybierać między:

  • klasycznymi końcówkami szczoteczki 3D,
  • końcówkami dla osób z bardzo wrażliwym profilem dziąsłowym – końcówka z bardzo delikatnymi włóknami, które masują dziąsła – można użyć tej końcówki do mycia zębów dziecku,
  • końcówkami wybielającymi – z gumkami polerującymi, dzięki którym mamy bardziej lśniące zęby.

Tego rodzaju szczoteczki firmy BRAUN – Oral-B z serii Genius posiadają również urządzenie mierzące czas szczotkowania oraz kontrolujące siłę nacisku szczoteczki na zęby. Jest to niezwykle przydatny gadżet – szczególnie dla dzieci uczących się mycia zębów szczoteczką oscylacyjno-pulsacyjną.

Szczoteczka soniczna

Tego rodzaju szczoteczka ma główkę wyglądającą jak główka szczoteczki manualnej. Nie znaczy to jednak, że myjemy nią zęby jak szczoteczką manualną. Szczoteczka soniczna wytwarza fale dźwiękowe, które w płynach jamy ustnej powodują powstawanie pęcherzyków. Pęcherzyki te z dużą siłą odrywają złogi nazębne i w ten sposób oczyszczają nasze zęby. Włókno takiej szczoteczki jest bardzo delikatne. Główka nie wykonuje ruchów w lewo i w prawo – szczoteczka drga z ogromną szybkością. Drgania dźwiękowe wprawiają w ruch pulsacyjny włosie szczoteczki – ok. 30.000 – 40.000 drgań na minutę.

Szczoteczka ultradźwiękowa

Kryształ zawarty w rękojeści szczoteczki wytwarza falę ultradźwiękową. Ona z dużą siłę wpędza w ruch pulsacyjny włosie tej szczoteczki – aż ok. 96 mln pulsacji na minutę! Tak wysoka częstotliwość pulsacji zwiększa ukrwienie tkanek, dlatego nazywana jest częstotliwością terapeutyczną. Używanie szczoteczki ultradźwiękowej zwiększa produkcję kolagenu, ukrwienie dziąseł i działa bakteriobójczo – co bardzo ważne w higienie jamy ustnej. Działa też poniżej linii dziąseł. Do ważnych zalet tego typu szczoteczki zaliczyć można również poziom hałasu, jaki powoduje – jest niezwykle cicha.

Jak myć zęby szczoteczką elektryczną?

Pamiętajmy, że myjąc zęby szczoteczką elektryczną nie musimy wykonywać ruchów okrężno-wymiatających (takich jak przy myciu zębów szczoteczką manualną), a jedynie przesuwamy szczoteczkę po zębach.

Dlaczego warto używać szczoteczek elektrycznych?

Jeśli chcemy ułatwić sobie codzienną higienę jamy ustnej i zwiększyć skuteczność naszych działań, wybierzmy szczoteczkę elektryczną. Zaoszczędzimy czas, pieniądze i energię, a zyskamy śnieżnobiały uśmiech na każdy dzień. Używanie szczoteczek elektrycznych to czysta przyjemność !

 

Sprawdź również na naszym blogu:

Irygator, czyli woda pod ciśnieniem, czy może zastąpić nitkę dentystyczną ?

Szczoteczki soniczne, informacje ogólne

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl