Kategorie blog
Producenci
Jaką główkę szczoteczki manualnej wybrać? 0

 

Jaką główkę wybrać?

Istnieje wiele rodzajów szczoteczek do zębów, których główna różnica polega na kształcie główki i włosiu.

Dla jamy ustnej, bez problemów, preferowana jest szczoteczka do zębów z małą główką, ponieważ zachowuje większą zwrotność i dostosowuje włosie do każdego zęba maksymalizując efekt czyszczenia. Dodatkowo kompaktowa główka pozwala na bardziej precyzyjne i szczegółowe szczotkowanie zęba po zębie.

W przypadkach, w których występują problemy z dziąsłami, można użyć szczoteczki z większą główką z bardzo miękkim włosiem, będącą w stanie rozprowadzić siłę wywieraną przez szczotkowanie na szerszą powierzchnię, uzyskując mniejszy nacisk na dziąsła.

 

Włosie: znaczenie gęstości.

Zwykle istnieją 3 różne stopnie twardości: miękkie, średnie, twarde.

W zależności od twardości włosia należy dostosować technikę i intensywność szczotkowania. Twarde lub średnie włosie powinno być używane tylko przez tych, którzy mają doskonałą kontrolę nad techniką szczotkowania, ponieważ im włosie jest twardsze, tym bardziej może uszkodzić dziąsła i zęby.

BŁĘDNE jest twierdzenie, że miękkie włosie ma mniejszą skuteczność czyszczenia. Skuteczność szczoteczki do zębów jest rzeczywiście związana z ilością i z gęstością włosia oraz możliwościami dostosowania się włosia do budowy zęba przy szczotkowaniu.

Szczoteczka z twardym włosiem posiada zwykle mało włosia przez co stwarza to, co można określić jako ,,efekt grabienia,, czyli usunięcie z grubsza płytki nazębnej przy nierównomiernym oddziaływaniu włosia szczoteczki na powierzchnię zęba.

Oznacza to konieczność szczotkowania kilka razy w tym samym punkcie z ryzykiem uszkodzenia dziąseł i tworzenia stanu zapalnego.

Szczoteczka do zębów o dużej liczbie miękkich włosków działa na zęby i dziąsła w sposób równomierny i delikatny, skutecznie i gruntownie usuwając płytkę nazębną na całej powierzchni.

 

Specjalistyczne szczoteczki do zębów

Istnieją specjalistyczne szczoteczki wskazane do higieny jamy ustnej przy występowaniu określonych problemów.

  • JEDNOPĘCZKOWA-  w przypadku szczególnie dużych przestrzeni międzyzębowych, dla osób noszących aparaty ortodontyczne, z implantami lub mostami, krzywo ustawionych zębach, powierzchni o głębokiej erozji.
  • ORTODONTYCZNE dla stałych aparatów ortodontycznych
  • IMPLANT W przypadku implantów i stałych protez
  • POZABIEGOWE Higiena jamy ustnej w ciągu pierwszych kilku dni po operacji, w przypadku uszkodzeń dziąseł, w czasie i po radioterapii.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl