Kategorie blog
Producenci
Zapalenie dziąseł 0

Czym jest zapalenie dziąseł ?

Niektórym może wydawać się, że krwawienie dziąseł to normalna rzecz. Jednak nierzadko jest ono objawem stanu zapalnego dziąseł, któremu towarzyszy obrzęk, ból infekcja tkanek otaczających ząb. Nieleczone zapalenie dziąseł może spowodować dalsze problemy takie jak: powstanie kieszonek dziąsłowych, ubytek kości, a w konsekwencji nawet utratę zęba.

Co jest przyczyną zapalenia dziąseł?

Zapalenie dziąseł jest wywoływane przez płytkę nazębną. Płytka nazębna to powłoka zbudowana z bakterii gromadząca się na powierzchni zębów. Wiele bakterii znajdujących się w płytce jest nieszkodliwych, lecz niektóre z nich uznaje się za główną przyczynę zapalenia dziąseł.

Skąd mam wiedzieć, czy mam zapalenie dziąseł i jak należy mu przeciwdziałać?

Jedną z pierwszych oznak zapalenia dziąseł jest krew na szczoteczce do zębów lub w wodzie po płukaniu jamy ustnej, widoczne podczas mycia zębów. Aby zapobiec zapaleniu dziąseł, należy jak najstaranniej oczyszczać zęby z płytki nazębnej każdego dnia. Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć zapalenie dziąseł, zwróć się do swojego lekarza stomatologa po profesjonalną diagnozę. Może on przeprowadzić zabieg dokładnego czyszczenia zębów oraz zalecić zmianę sposobu szczotkowania lub czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Ważne jest, aby w domu przestrzegać zaleceń dotyczących szczotkowania, mycia przestrzeni międzyzębowych oraz płukania jamy ustnej płynem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl