Kategorie blog
Producenci
Endodoncja - leczenie kanałowe 0

Leczenie endodontyczne ( zwane również kanałowe )

Leczenie kanałowe zębów bardzo często kojarzy się z nieprzyjemną oraz bolesną wizytą u stomatologa, Aby zapobiec tworzeniu się próchnicy i tym samy, aby nie doprowadzić do konieczności leczenia kanałowego, zlecamy stosowanie produktów na remineralizację szkliwa i zębów, czyli odbudowę zewnętrznej struktury. Nawet jeśli dojdzie do konieczności podania się zabiegowi leczenia kanałowego, to dzięki nowoczesnym metodom, leczenie endodontyczne przebiega szybko, precyzyjnie, bezboleśnie, i co najważniejsze, skutecznie.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe (endodoncja) polega na usunięciu z chorego zęba zainfekowanej miazgi (zwanej również nerwem), dokładnym oczyszczeniu komory i kanałów zęba, a następnie wypełnieniu go odpowiednimi materiałami. Dzięki leczeniu kanałowemu często udaje się uniknąć konieczności wyrywania zęba, a zaawansowane metody, których używamy sprawiają, że odpowiednio zabezpieczony ząb może służyć przez wiele następnych lat.

Najczęstszym wskazaniem do leczenia kanałowego jest infekcja miazgi zębowej. Miazga zębowa to delikatna tkanka, która wypełnia ząb. Jest bardzo dobrze unerwiona. Gdy dojdzie do jej zakażenia obrzęka, a jako że jest zamknięta wewnątrz sztywnego zęba, wzrasta w nim ciśnienie i ucisk na włókna nerwowe, co powoduje bardzo silny, nieraz trudny do zniesienia ból. W takiej sytuacji niezbędna jest szybka interwencja lekarza stomatologa.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl