Kategorie blog
Producenci
Instruktaż higieny 0

Oferuje naszym klientom do profesjonalną pomoc i instruktaż higieny jamy ustnej jak dbać o swoje zęby. Należy pamiętać, że dbanie o zęby to nie tylko szczotkowanie ich, lecz także czyszczenie zębów za pomocą nici dentystycznej, płukanie jamy ustnej oraz odpowiednia dieta. Podczas spotkania będzie można uzyskać informację jaką szczoteczką powinniśmy szczotkować zęby, jaką metodę powinniśmy stosować podczas codziennego mycia zębów, czym powinna się cechować idealna szczoteczka, jak prawidłowo nitkować zęby oraz jaki ma wpływ nieodpowiednia dieta w powstawaniu próchnicy.

Ile razy myć zęby ?

Nasze zęby powinniśmy czyścić przynajmniej 2 razy dziennie rano i wieczorem.

Kiedy myć zęby ?

Mitem jest, że należy myć zęby po każdym posiłku. Przy okazji spożywania posiłków zawarte w nich kwasy takie jak np. soki cytrusów rozpuszczają nasze szkliwo powodując jego uplastycznienie. Wyszczotkowanie naszych zębów w tym momencie spowoduje wykonanie tysięcy mikrorys na ich powierzchni, które doprowadzą do nadwrażliwości. Naturalne właściwości remineralizujące śliny potrzebują ok. 30 minut na przywrócenie do prawidłowej twardości naszego szkliwa. Dlatego należy pamiętać, żeby zacząć dbać o swoje zęby dopiero po odczekaniu przynajmniej 30 minut od ostatniego posiłku.

Po co szczotkować zęby ?

Płytka nazębna to osad gromadzący się na zębach i dziąsłach, która składa się w 80% z bakterii i toksycznych produktów ich przemiany materii. Toksyczne produkty przemiany bakteryjnej to kwasy odpowiadające za rozkład i niszczenie szkliwa zębów prowadzące do próchnicy i związki chemiczne prowadzące do destrukcji tkanek przyzębia.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl